DOLAR 17,9692 0.12%
EURO 18,4873 -0.28%
ALTIN 1.031,58-0,09
BITCOIN 428345-2,72%
İstanbul
26°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

422 mülki yönetim amirinin vazife yerlerinin değiştirildiği karar Resmi Gazete’de

422 mülki yönetim amirinin vazife yerlerinin değiştirildiği karar Resmi Gazete’de

on

ABONE OL
Ağustos 12, 2022 14:01
422 mülki yönetim amirinin vazife yerlerinin değiştirildiği karar Resmi Gazete’de
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Resmi Gazete’de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla atama kararnamesi yayınlandı.

Resmi Gazete’de ülki Yönetim Amirleri Atama Kararnamesi de yer aldı.

Resmi Gazete’de yayımlanan kararname ile 422 mülki yönetim amirinin vazife yerleri değiştirildi.

İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamaya nazaran, 2022 yılı Mülki Yönetim Amirleri Atama Kararnamesi ile bulundukları yerlerde misyon müddetlerini tamamlayan, hizmet yahut mazeretleri mucibince kararname kapsamına alınan 422 Mülki Yönetim Hizmetleri sınıfında vazife yapan vali yardımcısı, kaymakam, bakanlık merkez teşkilatında misyonlu olanlar ile hukuk müşavirlerinin yeni misyon yerleri liyakat ve kıdemleri temel alınarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile atandı.

329 ilçe kaymakamının misyon yerleri değiştirildi

1. sınıf ilçede misyon yapan 46, 2. sınıf ilçede misyon yapan 37, 3. sınıf ilçede vazife yapan 43, 4. sınıf ilçede vazife yapan 104, 5. sınıf ilçede misyon yapan 38, 6. sınıf ilçede misyon yapan 61 olmak üzere toplam 329 ilçe kaymakamının vazife yerleri değiştirildi.

İstanbul’da 12, Ankara’da 4, İzmir’de ise 10 kaymakamın vazife yerleri değiştirilirken, kayyumluk misyonu de icra eden kaymakamlardan 12’si farklı misyonlara atandı, yerlerine yeni kaymakamların ataması yapıldı.

Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde atamaya tabi tüm ilçelere kaymakam ataması gerçekleştirilirken bu bölgelerde tayine tabi olan vali yardımcıları, kaymakamlar ve bilhassa kayyumluk vazifesi icra edenler daha üst misyonlarda değerlendirildi.

Kararname sonrası boş kalan ilçelere kaymakam vekili görevlendirildi, 922 ilçenin tamamına kaymakam verilmesi sağlandı.

Diğer kurumların atamaları

Göç Yönetimi Başkanlığında boş bulunan Lider Yardımcılığı vazifesine Bakanlığın İç Güvenlik Stratejileri Dairesi Lideri Can Ozan Tuncer getirildi.

Uyum ve irtibat Genel Müdür Vekili Gökçe Ok, Yabancılar Genel Müdürü Vekili Beğenilen Özkorul, Memleketler arası Muhafaza Genel Müdür Vekili Muhammet Selami Yazıcı, Sistemsiz Göç ile Uğraş ve Hudut Dışı İşleri Genel Müdür Vekili Ramazan Seçilmiş ile Rehberlik ve Kontrol Lider Vekili Hacı Memet Gürlek birebir misyonlara asaleten atandı.

İller yönetimi Genel Müdürlüğü Daire Lideri Mustafa Fırat Taşolar, İdare Hizmetleri Genel Müdürü oldu.

Sahil Güvenlik Komutanlığı atamaları

Sahil Güvenlik Komutanlığında Kumandan Yardımcısı Tuğamiral Cengiz Fitoz Tümamiralliğe, Kıyı Güvenlik Karadeniz Bölge Kumandanı SG Albay Ahmet Bahadır Tuğamiralliğe, Kıyı Güvenlik Akdeniz Bölge Kumandanı SG Albay Oğuz Bavbek Tuğamiralliğe terfi ettirildi ve bulundukları vazifelere intibak atamaları yapıldı.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP