DOLAR 19,2021 0.13%
EURO 20,9004 0.49%
ALTIN 1.220,910,53
BITCOIN 542711-0,34%
İstanbul
17°

PARÇALI AZ BULUTLU

16:46

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Ali Koç’tan şampiyonluk açıklaması

Ali Koç’tan şampiyonluk açıklaması

on

ABONE OL
Ağustos 30, 2022 23:00
Ali Koç’tan şampiyonluk açıklaması
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Fenerbahçe Kulübü Üye Bağlantıları Departmanı ve Yüksek Divan Şurası ile birlikte organize edilen 30 Ağustos Zaferi’nin 100. yılı etkinliğinde konuşan Fenerbahçe Lideri Ali Koç farklı hususlara dair açıklamalarda bulundu.

Ali Koç’un açıklamaları:

30 Ağustos’un özel olmasına değinen Lider Ali Koç, “Bu tertip yeni Yüksek Divan Heyetimizin birinci aktifliği. Toplumsal Komite Lideri Atilla Beyefendi ve takımı ile Üye Alakaları Kısmımızın de yardımlarıyla bugün burada 30 Ağustos Zafer Bayramımızın 100. yılında böylesine manalı bir aktiflikte bir ortada olabildiğimiz için çok keyifli ve gururluyuz. İnanıyorum ki bu aktiflik bundan sonra olacak aktifliklerin tohumudur, birinci ve son olmayacaktır. Bu etkinlikler sayesinde daha sık birlikte olma imkanı yaşayacağız.” dedi.

Türkiye’ye kıymetli atletler yetiştirmeyi kulüp ideolojisi olarak benimsediklerini söyleyen Ali Koç, “Bir milletin kanıyla, canıyla, yokluklara ve her türlü olumsuz şartlara karşın vatan sevgisiyle ortaya koyduğu duruş, bu milletin kazandığı tarihe geçen büyük bir zaferdir. Bu yıl 100. yıl dönümünü kutladığımız 30 Ağustos 1922’de Dumlupınar’dan Atatürk’ün Başkumandanlığında bu kutsal ülkenin topraklarının işgal kuvvetlerinden geri alındığı tanımı mümkün olmayan, pahası eşsiz ve dünya tarihine geçmiş bir gündür. Fenerbahçe unsur ve kıymetleriyle her devrinde, her anında bu duruşun, bu ülkenin, Ceddinin izlerini gururla benliğinde taşımıştır, taşımaktadır. Kulübümüz, Cumhuriyetimizin aydınlattığı yolda atletler yetiştirmeyi, ülkemizi gururla temsil etmeyi ve bayrağımızı en güzel halde dalgalandırmayı kendine en kıymetli görev olarak görmüştür.” ifadesinde bulundu.

“Biz Ceddimizi hergün yaşıyoruz ve yaşatıyoruz”

Kulüp olarak her yerde Atatürk’ün izlerini taşıdıklarını söyleyen Lider, “Biz Fenerbahçe Spor Kulübü olarak Ceddimizi yalnızca ulusal bayramlarda, özel günlerde anmıyoruz. Biz onu her gün yaşıyoruz ve yaşatıyoruz. Bizim dünyamıza baktığınız vakit ne demek istediğimi çok daha âlâ anlayacaksınız: Stadımızdaki Atatürk kulesi, stat girişimizdeki büstü, led panolarımızda maçlar sırasında yazan ‘Yolundan hiç sapmadan Fenerbahçe izindedir Atam’ sloganımız, soyunma odalarının olduğu yerlerdeki Ceddimizin görselleri, formamızın sırtındaki Atatürk imzası, ofislerimizde duvarlardaki Atatürk tabloları, çalışanlarımızın masalarında, bilgisayarlarında Atatürk stickerları ve Atatürk’ü, Cumhuriyetimizi çağrıştıran görseller, müzemizde, atletlerimizin toplumsal medya ve medya paylaşımlarında, yöneticilerimizin söylemlerinde ve duruşlarında, Fenerium mağazamızın ürettiği eserlerde, Anıtkabir ziyaretlerimizde, memleket problemleri kelam mevzusuysa Kulübümüzün duruşunda… Yalnızca akla gelenlere şöyle bir baktığınız vakit bizim Fenerbahçe Spor Kulübü olarak Ceddimize, Ceddimizin çizdiği yola ve Cumhuriyete ne kadar bağlı olduğumuzu, sadık olduğumuzu ve ne kadar DNA’mızın bir kesimi olduğunu görmek son derece kolaydır.” dedi.

“Fenerbahçe, ülkesi için bedeller ödemiştir”

Fenerbahçe’nin Cumhuriyet’teki yerine değinen Lider Ali Koç, “Atamız, bize emanet ettiğin bu mirasta, bu Cumhuriyette için rahat olsun, Fenerbahçe ve Fenerbahçe gibiler var. Tarihimize baktığınız vakit Fenerbahçe bu ülkenin bağrından kopmuş, ülkesi için var olmuş, ülkesi için bedeller ödemiştir. En kıymetlisi Cumhuriyetimizin kurtuluşunda ve sonrasında genç Cumhuriyetin kuruluşunda çok lakin çok değerli görevler yerine getirmiştir Kulübümüz. Bugün 30 Ağustos Zafer Bayramımızı, 100. yılında ülkemizin 7’den 70’e her bireyiyle bir arada tarihimize duyduğumuz hürmetle, bağlılığımızla anıyoruz. Değerli dostumuz İlber Ortaylı’nın da bizlerle birlikte olmasıyla gerçekleştirdiğimiz, bizim için de çok kıymetli olan bu söyleşide Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını daima bir arada anacağız. Fenerbahçeli 12 şehidimizin isimlerini kütüğümüze çakacağız ve bu kütükler müzemizde sergilenecekler. Bunu yapmakta geç bile kaldık. Bir sefer daha, vatanımız için canlarını vermiş tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun.” ifadesinde bulundu.

“Cumhuriyetimizin 100.yılında şampiyonluk diliyorum”

100. yılda şampiyonlukların Fenerbahçe’ye gitmesini temenni eden Ali Koç,30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyor, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını rahmet ve minnetle anıyor, Cumhuriyetimizin 100. yılında, birlik ve beraberlik içinde şampiyonlukların ismini Fenerbahçe’nin renkleriyle yazacağımız bir dönem olmasını diliyorum. Hepinizi hürmet ve sevgiyle kucaklıyorum.” cümleleriyle konuşmasını bitirdi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP