DOLAR 19,2021 0.13%
EURO 20,9004 0.49%
ALTIN 1.220,910,53
BITCOIN 542711-0,34%
İstanbul
17°

PARÇALI AZ BULUTLU

16:46

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Alman hükümeti güç tasarrufu için yeni tedbirler alacak

Alman hükümeti güç tasarrufu için yeni tedbirler alacak

on

ABONE OL
Ağustos 13, 2022 01:00
Alman hükümeti güç tasarrufu için yeni tedbirler alacak
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Rusya-Ukrayna savaşı 6’ncı ayında devam ediyor.

Savaş global manada çabucak her bölümü olumsuz etkiledi.

Özellikle güç alanındaki gelişmeler dünyayı krize sürükledi.

Rus gazı ve petrolüne bağımlı olan Avrupa’da ise savaşla birlikte gelen karşılıklı yaptırım kararları krizi daha da derinleştirdi.

Rusya, Batı yaptırımlarına karşı Avrupa ülkelerine güç eserlerini ruble ile satma kararı aldı. Bu karara uymayan ülkelere sevkiyat yavaş yavaş kesildi.

Rusya gazı kestikçe artan güç maliyetleri karşısında Avrupa ülkeleri tasarrufa geçti.

Tasarruf için yeni tedbirler açıklanacak

Almanya Güç ve İklimi Muhafaza Bakanı Robert Habeck, Süddetusche Zeitung gazetesine yaptığı açıklamada, güç tasarrufu için Güç Güvenliği Yasası kapsamında bir yönetmelik çıkaracağını söyledi.

Bu bağlamda kamu binalarının en fazla 19 santigrata kadar ısıtılacağını belirten Habeck, hastanelerin ve toplumsal kurumların bu düzenlemenin dışında tutulacağını söz etti.

Bunu yapamayız ve yapmamalıyız”

Bakan Habeck, vatandaşların oturma odalarındaki sıcaklığına ait rastgele bir talimatın verilmeyeceği bilgisini paylaşarak, Bunu yapamayız ve yapmamalıyız. sözünü kullandı

Habeck, kamu binaları ve anıtların yanı sıra reklam panolarının ışıklandırılmayacağını kaydetti.

İş dünyası daha fazla tasarrufa gitmesi gerekir”

İş dünyası da daha fazla tasarrufa gitmesi gerekir. sözünü kullanan Habeck, bu bahiste Çalışma Bakanlığıyla görüşmeler yaptığını kaydetti.

Ekonomi ve İklimi Muhafaza Bakanlığı temmuzda ülkenin kışa hazırlanması ve gaz depolarının doldurulması için Enerji Güvenliği Paketihazırlamıştı.

Yenilenebilir güce rağbet

Buna nazaran, doğal gaz tasarrufu için kömür santralleri tekrar faaliyete geçecek. Elektrik üretimi için daha fazla yenilenebilir güç kullanılacak. Tertipli olarak kullanılmayan büyük salonlar, koridorlar, teknik odaları üzere alanlar ısıtılmayacak.

Gazla ısıtma sistemi olan konutların sahipleri ısı denetimi yaptırmakla mükellef olacak. Konutlardaki havuzların gazla ısıtılması yasaklanacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP