DOLAR 19,2021 0.13%
EURO 20,9004 0.49%
ALTIN 1.220,910,53
BITCOIN 542711-0,34%
İstanbul
17°

PARÇALI AZ BULUTLU

16:46

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda, dönem teslim merasimi gerçekleşti

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda, dönem teslim merasimi gerçekleşti

on

ABONE OL
Ağustos 20, 2022 03:00
Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda, dönem teslim merasimi gerçekleşti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı’nda devir-teslim merasimi gerçekleştirildi.

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Adnan Özbal, emekliye ayrılması nedeniyle vazifesini Oramiral Ercüment Tatlıoğulu’na devretti.

Törene Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Lideri Orgeneral Yaşar Güler ve çok sayıda askeri işçi katıldı. Tören Mangasını selamlayan Bakan Akar’ın onur defterini imzaladı.

“Komutanımızın hizmetleri hürmetle anılacaktır”

Törende konuşan Bakan Akar, Denizlere sığmayan Deniz Kuvvetleri Komutanımızın yaptığı bu hizmetler ebediyen büyük bir hürmetle, büyük bir hatıra olarak fotoğraflarda, görüntülerde ve insanların hafızasında ferdi ve kurumsal hafızada kesinlikle yaşatılacak ve hürmetle anılacaktır. Bu türlü bir periyotta Deniz ve Hava Kuvvetleri’ni komuta etmek sahiden ayrıcalıktır. Sahiden ne kadar bilgisi, deneyimi varsa arkadaşlarımın bunların hepsini vatan için millet için bayrak için Cumhuriyet için kullanma fırsatı oldu. Bu devirde ülkemizin, milletimizin, devletimizin hak, alaka ve menfaatlerini kollamak ve korumak için ölürsek şehit, kalırsak gazi anlayışıyla karada, denizde, havada çok önemli, ağır, manalı, kapsamlı, şuurlu bir gayret yapılmıştır. açıklamasında bulundu.

Genelkurmay Lideri Orgeneral Yaşar Güler de misyonu devreden ve devralan silah arkadaşlarını tebrik ederek, Asil milletimizin birlik ve beraberliği ile devletimizin parçalanamaz bütünlüğünü korumak için ömrünün büyük kısmında Türk Silahlı Kuvvetleri’ne hizmet etmiş kahraman silah arkadaşlarımızın vazife zaman tesliminde sevinçlerine şahitlik etmenin memnunluğu içerisindeyiz. Alınan kararların milletimiz, devletimiz, Silahlı Kuvvetlerimizin üyeleri ve aileleri için iyi ve uğurlu olmasını temenni ediyorum. diye konuştu.

“Şerefle taşıdığım üniformama veda ediyorum”

Deniz Kuvvetleri Komutanlığı brövesini Oramiral Ercüment Tatlıoğlu’na devreden Oramiral Adnan Özbal,Deniz lisesi öğrencisi olarak 1973 yılında 15 yaşında Heybeliada’da başladığım askerlik ve bahriye hayatına, 49 yıl boyunca onurla taşıdığım üniformama, 30 Ağustos 2022 tarihi prestijiyle veda ediyorum. 2020 yılında tüm vakitlerin rekoru kırılarak 200 bin saat seyir icra edilmiş, TCG GİRESUN gemimiz 182 gün hiç karaya ayak basmadan vazife icra etmiş, birebir yıl Doğu Akdeniz’de 82 gün müddetle Oruç Reis araştırma gemisine refakat ve muhafaza misyonu muvaffakiyetle yerine getirilmiştir. Libya Vazife Kümesiyle dost ögelere dayanak sağlanmış, Karadeniz’de mayına karşı önlemler muvaffakiyetle uygulanmıştır. tabirlerini kullandı.

“Daha ileriye taşımak önceliğimiz”

Brövesi takılan Oramiral Tatlıoğlu ise bir deniz ülkesi olan Türkiye’nin Deniz Kuvvetleri Komutanlığı vazifesine atandığından ötürü gurur duyduğunu belirtti.

Oramiral Tatlıoğlu, mevcut güvenlik ortamı göz önünde bulundurulduğunda denizlerdeki hak ve menfaatlerin layıkıyla korunabilmesi için Deniz Kuvvetleri’nin her zamankinden daha aktif, caydırıcı ve saygın olması gerektiğini vurguladı. Oramiral Ercüment Tatlıoğlu, “Bu şuurla Ulu Başkan Atatürk’ün gösterdiği kusursuz ve kadir bir Türk donanmasına malik olmak amacı doğrultusunda bugüne kadar olduğu üzere bundan sonra da Deniz Kuvvetlerimizi her bakımdan çok daha ileri düzeye taşımak birinci öncelikli vazifemiz olacaktır.” değerlendirmesini yaptı.

DHA’nın haberine nazaran, merasimin sonunda Oramiral Tatlıoğlu, Oramiral Özbal’a, vazifesi mühletince kullandığı ‘Komutanlık Forsu’nu armağan etti. Ulusal Savunma Bakanı Akar da Oramiral Özbal’a hizmet anısı şilti ve hizmet dokümanı takdim etti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP