DOLAR 18,9872 0.03%
EURO 20,2454 0.3%
ALTIN 1.148,100,69
BITCOIN 4207038,21%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Elon Musk’tan Twitter’ı satın alma muahedesinin feshine ait yeni mektup

Elon Musk’tan Twitter’ı satın alma muahedesinin feshine ait yeni mektup

on

ABONE OL
Ağustos 31, 2022 03:00
Elon Musk’tan Twitter’ı satın alma muahedesinin feshine ait yeni mektup
0

BEĞENDİM

ABONE OL

ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesine (SEC) yapılan bildirime nazaran, Elon Musk’ın avukatı Mike Ringler, Twitter’ı satın alma mutabakatına ait 29 Ağustos’ta yeni bir mektup kaleme aldı.

Twitter’ın muahedenin birtakım kararlarını ihlal ettiği belirtildi

Zatko’nun savlarına dikkat çekilen mektupta, bunların yanlışsız olması halinde Twitter’ın mutabakatın kimi kararlarını ihlal ettiği kaydedildi.

Mektupta, tezlerin muahedenin feshi için ek ve bariz temeller sunduğu bildirildi.

Ayrıca, Musk’ın Twitter’ın ‘spam’ hesapları ölçme sistemi konusunda şirketin eski güvenlik şefi Zatko’dan bilgi istediği aktarıldı.

Twitter’ın eski güvenlik şefi kabahat duyurusunda bulunmuştu

Twitter’ın eski güvenlik şefi Zatko, ihbarcı olarak yaptığı cürüm duyurusunda şirketin federal yetkilileri spam ve bot hesaplar konusunda yanılttığı savında bulunmuştu.

Zatko’nun kabahat duyurusunda, Twitter’ın spam hesapların sayısını azaltmak yerine kullanıcı sayısının artışına öncelik verdiği ve yöneticilerin de günlük kullanıcı sayısındaki artışa bağlı olarak 10 milyon dolara varan ikramiyeler kazandığı argüman edilmişti.

Twitter ise hata duyurusunda yer alan tezleri yalanlamıştı

Elon Musk, 8 Temmuz’da birden çok kararının ihlalini münasebet göstererek Twitter’ı satın alma muahedesini feshettiğini bildirmişti.

Musk’ın avukatları, ABD Menkul Değerler ve Borsa Komitesine (SEC) yapılan bildirimde, Twitter’ın, şirketin iş performansı için değerli olan platformdaki düzmece yahut spam hesaplarla ilgili birden fazla bilgi talebine karşılık vermediğini yahut yanıtlamayı reddettiğini belirtmişti.

Twitter ise muahedeyi feshettiği için Musk’a dava açmıştı. Twitter’ın Musk aleyhine açtığı dava, 17 Ekim’de görülmeye başlanacak.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP