DOLAR 18,9872 0.03%
EURO 20,2454 0.3%
ALTIN 1.148,100,69
BITCOIN 4207038,21%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Kemal Kılıçdaroğlu: Tüm meseleleri Allah’ın müsaadesi ile çözeceğiz

Kemal Kılıçdaroğlu: Tüm meseleleri Allah’ın müsaadesi ile çözeceğiz

on

ABONE OL
Ağustos 31, 2022 02:00
Kemal Kılıçdaroğlu: Tüm meseleleri Allah’ın müsaadesi ile çözeceğiz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, çeşitli programlara katılmak üzere Amasya’ya geldi.

Göllü Bağları Mahallesi’ndeki Mobilyacılar Sitesi önünde halka hitap eden Kılıçdaroğlu, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutladı.

Sözlerine “Bugün, tarihimiz açısından çok kıymetli bir gün” diyerek başlayan Kılıçdaroğlu, şu tabirleri kullandı:

“Sabah devlet erkanı olarak Anıtkabir’e gittik ve bu ülkenin kurtarıcısı olan Gazi Mustafa Kemal’i andık. Bugün 30 Ağustos, geleceğimiz için uğraş ettiler babalarımız, dedelerimiz ve onlar bize hoş bir Türkiye’yi armağan ettiler. Bağımsız bir ülkede bayrağımızın altında hoş vatanımızda, güzelce yaşayalım. Fakat bugün Türkiye çok kamplaştı. Bu kamplaşmadan Türkiye’yi çıkarmamız lazım. Birlikte çıkaracağız ve birlikte çıkaracağız. Bizim Kurtuluş Savaşı sürecinde Amasya’nın çok değerli bir yeri vardır. Bu nedenle Amasya’ya 30 Ağustos’ta gelmek bizim için de bir ayrıcalıktır”

“Bu ülkeyi güçlendireceğiz”

Konuşmasında ‘birliktelik ve beraberlik’ vurgusu yapan Kılıçdaroğlu, “Bir şeyi sakın unutmayın; Türkiye Cumhuriyeti Devleti, güçlü bir devlettir. Bugün içinde bulunduğu durum, çok parlak değildir lakin biz babalarımızın, dedelerimizin bize miras bıraktığı bu ülkeyi büyüteceğiz. Bu ülkeyi güçlendireceğiz. Daima bir arada birlikte yaşayacağız. Diğerleri ne derse desin, bu hoş ülkeye demokrasiyi getirmek bizim boynumuzun borudur. Bunu yapacağız. Daima bir arada yapacağız, birlikte yapacağız. Artık bu ülkede ayrışmaya yer yok, birlikte olmak zorundayız. Hengameye yer yok, birlikte olmak zorundayız. Birlikte olmak zorundayız. Şayet biz daima birlikte birlikte olursak, yenmeyeceğimiz hiçbir güç yoktur” dedi.

“Altı önder bir ortadayız, kararlıyız. Tüm problemleri Allah’ın müsaadesiyle çözeceğiz”

Altılı masaya ait bildiriler da veren Kılıçdaroğlu, “Türkiye yoksullaştı farkındayım, Türkiye ayrıştı farkındayım, Türkiye hengameli bir noktaya taşınmak isteniyor farkındayım, Türkiye’de derin bir yoksulluk var bunun da farkındayım ancak farkında olmak yetmez siz güç verirseniz, tamamını Allah’ın müsaadesi ile çözeceğiz. Altı başkan bir ortadayız. Altı önder tıpkı şeyleri söylüyoruz. Altı önderde kararlıyız. Birlikte Türkiye’nin meselelerini çözeceğiz. En büyük gücümüz de sizlersiniz. Sizlerden güç alıyoruz, sizlerle yola çıktık, sizlerle Türkiye’yi büyülteceğiz ve aydınlatacağız” diyerek kelamlarını tamamladı.

Kılıçdaroğlu, konuşmasının akabinde basına kapalı gerçekleştirilecek kanaat başkanları ile buluşacağı toplantıya geçti.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP