DOLAR 19,0339 0.02%
EURO 20,3540 0.39%
ALTIN 1.211,39-0,39
BITCOIN 5392344,08%
İstanbul
11°

AZ BULUTLU

16:40

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Son gün 31 Mart! Ziraat Bankası kredi borcu takibe düşen çiftçilerin faizlerini silecek

ABONE OL
Şubat 9, 2022 16:30
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Ziraat Bankası, tarımsal faaliyette bulunan müşterilerinin tüm ihtiyaçlarının finansmanındaki desteğine ilave olarak, ödeme güçlüğü yaşayan tarımsal kredi borçlusu müşterilerine de ödemelerini kolaylaştırıcı imkânlar sağlıyor. Ziraat Bankası Kredi Risk İzleme ve Tasfiye Genel Müdür Yardımcısı Recep Türk, banka olarak Türkiye’nin tarımını, üreticilerini ve tarladan sofraya kadar olan sürecin tamamını bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da “bir bankadan daha fazlası” olarak desteklemeye devam edeceklerini anlatım etti.

TEK SEFERDE ÖDEYENE FAİZ YOK

Türk, “Bu imkân ile 30.11.2021 tarihinde takip hesaplarında borcu bulunan tarımsal kredili müşterilerin, takipteki tarımsal kredilerine yönelik ödeme kolaylığı sunuluyor. 31.03.2022 tarihine kadar sürecek uygulamada, takip hesaplarında bulunan tarımsal kredi borcunun biricik seferde kapatılması halinde, kredilerin takibe intikal ettiği tarihten sonraki devre için, temerrüt veya öbür herhangi bir isim altında ürem talep edilmeyecektir.” değerlendirmesinde bulundu.

60 AYA KADAR TAKSİT İMKANI

Takipteki tarımsal kredinin biricik seferde ödenmesi imkânı bulunmaması halinde ise cari kredi ürem oranlarından hesaplanacak yekün borcun, tarımsal faaliyetine devam eden müşterilerin gelir elde etme dönemlerine müsait şekilde faizsiz olarak 60 aya kadar taksitlendirilebileceğini aktaran Türk, şu ifadeleri kullandı:

“Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da çiftçimizin yanında olmaya devam edecek olan Ziraat Bankası, ziraat sektöründe kredi kullanmış olup ödeme güçlüğü sebebiyle takip hesaplarında bakiyesi bulunan müşterilerimize aka bir ödeme kolaylığı sağlamıştır. Ödeme kolaylıklarından faydalanmak isteyen müşterilerimizi şubelerimize bekliyoruz.”

31 MART TARİHİNE KADAR GEÇERLİ

Ziraat Bankası’nın takipte tarımsal kredi borcu bulunan müşterilerine ödeme kolaylığı sağlamak amacıyla geliştirdiği bu uygulama, 31 Mart tarihine kadar geçerli olacak. 30.11.2021 tarihinde tarımsal kredilerden kaynaklı takip hesaplarında bakiyesi bulunan müşteriler uygulamadan faydalanabilecek.

Mesut Şahin Mesut Şahin mesut.sahin@haberler.com Haberler.com – Ekonomi

Ziraat Bankası, Ekonomi, Güncel, Haberler

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP