DOLAR 19,2021 0.13%
EURO 20,9004 0.49%
ALTIN 1.220,910,53
BITCOIN 542711-0,34%
İstanbul
17°

PARÇALI AZ BULUTLU

16:46

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Temel Karamollaoğlu: 6’lı masanın eskisi üzere büyük kıymeti kalmadı

Temel Karamollaoğlu: 6’lı masanın eskisi üzere büyük kıymeti kalmadı

on

ABONE OL
Ağustos 15, 2022 04:00
Temel Karamollaoğlu: 6’lı masanın eskisi üzere büyük kıymeti kalmadı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Saadet Partisi Genel Lideri Temel Karamollaoğlu, iki günlük programı için Bursa’ya geldi.

İlk olarak Kestel Yeşilvadi Mesire Alanı’nda ‘Geleneksel Ulusal Görüş Buluşması’na katılan Karamollaoğlu, daha sonra Nilüfer ilçesindeki Bursa Lozan Mübadilleri Kültür ve Dayanışma Derneği’ne geçti.

Burada Mübadele Konutu’nu gezen Karamollaoğlu’na dernek lideri Ali Korkut ve dernek üyeleri, müze ile bilgi verdi. Daha sonra Mübadele Konutu’nun yanındaki Mübadele Kahvesi’ne giden Temel Karamollaoğlu, vatandaşlarla bir ortaya geldi. Karamollaoğlu, akabinde Bursa Sivaslılar Kültür ve Dayanışma Derneği’ni ziyaret etti. Burada hemşerileriyle bir ortaya gelen Karamollaoğlu, dernek üyeleriyle sohbet etti.

“Her yerde bir çalışmamız var”

Ankara’da dün büyük bir toplantı yaptıklarını belirten Saadet Partisi Genel Lideri Karamollaoğlu,Toplantıda 2 bine yakın bir iştirak oldu. Bizim için bu seçim startı vermek üzere bir iş oldu. Her yerde bir çalışmamız var. Bütün vilayetlerde inşallah biraz daha hızlanacak. Biraz daha çaba gösterilecek. dedi.

“6’lı masanın eskisi üzere kıymeti kalmadı”

Dernek üyelerinden birinin ‘Koalisyon olarak mı gireceksiniz’ sorusuna karşılık veren Temel Karamollaoğlu, Koalisyon diye bir şey yok artık aslında. Yani 6’lı masa benim kanaatim devam eder. Lakin 6’lı masanın evvelden olduğu üzere büyük bir değeri kalmadı. Seçim kanununda değişiklik yapılınca yani birlikte olmanın getirdiği ekstradan bir avantaj vardı, o kalktı. Fakat onun kalkması aslında bizi de tesirler. Ama Bahçeli’yi daha çok etkiledi. Yani onun oyları yüzde 6’ya fikir milletvekili çıkaramama ihtimali çıktı ortaya artık. Ne olacak, bakalım. Sanki sonbaharda bir seçim olur mu? Yani bir kişi karar verecek. Tayyip Bey’in neye nazaran karar vereceğini bilemiyorum. diye konuştu.

“Cumhurbaşkanına teveccüh AK Parti’yle birebir değil”

Ziyaret sırasında gazetecilerin de sorularını yanıtlayan Karamollaoğlu, seçimler öncesi AK Parti’de tereddüt ve kaygının olduğunu söyleyerek, Yani gözüken o ki AK Parti oylarında önemli bir düşüş var. Bu her yerde görülüyor. Ancak bu ne manaya geliyor? Ne kadar olacak? Ortaya konan tablo biraz fazla üzere gözüküyor düşüşün. Cumhurbaşkanlığında öbürü kadar değil. Yani Tayyip Bey’in şahsına müteveccih, seçmen biraz daha dengeli oraya bağlı üzere gözüküyor fakat partiye gelince birebir düzeyde değil takviye. sözlerini kullandı.

“Seçim tarihi belirli olmadan adaylar belirlenemez”

Cumhurbaşkanı adayının belirlenmesi için ısrar edildiğine dikkat çeken Karamollaoğlu, Yani hiçbir yerde seçim tarihi muhakkak olmadan adaylar belirlenmez. Bu genel kuraldır. Onun için seçim tarihi belirlendi mi, en az üç ay var demektir seçime. O vakit da hızla bir karar verilir. Ve o karara nazaran de icraat yapılır diye ümit ediyorum. dedi.

Cumhurbaşkanlığına aday olma konusunda niyetinin olup olmadığı sorulması üzerine Temel Karamollaoğlu, Yani ben o hususta görüşümü daha evvelce söyledim. Takdir neyse o olur, bakalım. Görelim Mevla’m neyler? Ne eylerse hoş eyler. diye konuştu.

“Koalisyonlar seçimlerden sonra yapılır”

6’lı masanın üyelerinden birisinin de Saadet Partisi olduğunu hatırlatan Karamollaoğlu, Hasbelkader son toplantı bizim konut sahipliğimizde önümüzdeki pazar günü yapılacak. Yani ahenk içinde bugüne kadar bir çalışma yapıldı. Kimi prensip kararları alındı. Bundan sonra da bu çalışmaların nasıl olacağına dair birkaç adımın daha atılmasına muhtaçlık var kanaatindeyim. Zira geçmişte de söylemiştim. Daha evvelce, yani koalisyonlar seçimden sonra yapılır. Ancak bu sefer Cumhurbaşkanlığı seçimi temel olduğu için Cumhurbaşkanlığından bir kişi desteklenecekse onunla kim aday olacaksa bir mutabakat sağlanması gerekir ki, herkes o mutabakata nazaran siyasetlerini belirlesin. Onu da önümüzdeki birkaç ay zarfında görürüz diye ümit ediyorum. dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP