DOLAR 19,2021 0.13%
EURO 20,9004 0.49%
ALTIN 1.220,910,53
BITCOIN 542711-0,34%
İstanbul
17°

PARÇALI AZ BULUTLU

16:46

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

TOKİ arsa başvurusu nasıl yapılır? Müracaatlar başladı! TOKİ arsa başvurusu kuralları neler?

TOKİ arsa başvurusu nasıl yapılır? Müracaatlar başladı! TOKİ arsa başvurusu kuralları neler?

on

ABONE OL
Ekim 10, 2022 17:00
TOKİ arsa başvurusu nasıl yapılır? Müracaatlar başladı! TOKİ arsa başvurusu kuralları neler?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Vatandaşlar tarafından TOKİ toplumsal konut projesi hakkında pek çok sorgulama yapılıyor. İlgiyle takip edilen proje kapsamında arsa ve iş yeri başvurusu bugün prestijiyle başlamış oldu. İnşaat yapmaya hazır olacak olan 1 milyon arsa ile 10 bin iş yeri için müracaatlar 7 Kasım tarihine dek sürecek. Pekala TOKİ arsa başvurusu nasıl yapılır, kuralları neler?

TOKİ arsa başvurusu nasıl yapılır?

TOKİ iş yeri müracaatlarının nasıl gerçekleştirileceği merak ediliyor. Müracaatlar e-Devlet ve banka vasıtasıyla yapılabilecek. TOKİ arsa müracaatlarının yapılacağı banka ise sadece Ziraat Bankası olacak.

TOKİ arsa başvurusu kuralları neler?

TOKİ tarafından yapılacak olan arsa ve iş yeri müracaatlarında birinci koşullar Türk vatandaşı olmak ve 18 yaşını doldurmuş olmak. Ayrıyeten elektrik, su ve stabilize yol altyapıları tamamlanmış olan, imar planı yapılmış ve inşaat yapmaya hazır 1 milyon yerin müracaatlarında, tahsis edilecek olan emlak büyükşehir merkez ilçelerinden rastgele birisinde bulunuyor ise, kişinin o ilin merkez ilçelerinden birinin hudutlarında, öteki belediyelerde ise arsa tahsisi öngörülen belediye sonları içerisinde ikamet zaruriliği bulunmakta.

TOKİ arsa başvurusu yapan vatandaşlar için aylık gelir durumu sonu bulunuyor. Arsa başvurusu yapan vatandaşların aylık gelir durumunun 16 bin TL’nin altında olması isteniyor.

TOKİ arsa başvurusu fiyatı ne kadar?

TOKİ arsa müracaatların için müracaat bedeli 500 lira olarak söz edildi. TOKİ iş yerleri için yapılacak müracaatların fiyatı ise 2 bin lira olarak belirlendi. Noter kurası sonucu kendilerine asıl ve yedek olarak arsa isabet etmeyen şahıslar ile arsa tahsisinden faydalanmaktan vazgeçen, ayrıyeten yedek listede sırası gelmeyen bireylerin ise ödedikleri müracaat bedelleri kendilerine iade edilecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP