DOLAR 19,2021 0.13%
EURO 20,9004 0.49%
ALTIN 1.220,910,53
BITCOIN 542711-0,34%
İstanbul
17°

PARÇALI AZ BULUTLU

16:46

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal’ın yerli 5G teknolojisi kararlılığı

Türk Telekom CEO’su Ümit Önal’ın yerli 5G teknolojisi kararlılığı

on

ABONE OL
Haziran 24, 2022 14:00
Türk Telekom CEO’su Ümit Önal’ın yerli 5G teknolojisi kararlılığı
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Türkiye’nin 5G teknolojisine geçiş sürecine dair Türk Telekom CEO’su Ümit Önal’dan değerli açıklamalar geldi.

5G teknolosijiyle ilgili manifesto üzere bir açıklama yapan CEO Ümit Önal, Türkiye’nin ithalat cennetine dönüşmemesi için kararlı bir duruş ortaya koydu ve yerli 5G teknolojisini 2025 yılında gerçekleştirebileceklerini söyledi.

Dışa bağımlılığın azaltılması ulusal görev

Sabah gazetesi muharriri Okan Müderrisoğlu’na konuşan Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, Türkiye’nin teknolojide dışa bağımlılığının azaltılmasını ulusal misyon olarak gördüklerini lisana getirdi.

Türk Telekom, Türkiye’nin 5G seyahatinde öncü olacak

Türk mühendisliğinin muvaffakiyetlerinin farkında olduklarını belirten Ümit Önal, “Türkiye’nin dijital dönüşümünü tamamlamaya ve 5G seyahatinde Türkiye’yi öncü yapmaya kararlıyız.” dedi.

İthal 5G teknolojisinin başta cari açık olmak üzere birçok soruna neden olabileceğini savunan Türk Telekom CEO’su Ümit Önal, dünyaya satılabilecek bir yerli 5G teknolojisi ile ülkeye gelir getirebileceklerine dikkat çekti.

5G’nin babayiğitleri neden olmasın

Okan Müderrisoğlu’nun “Türk Telekom 5G teknolojisini üretip geliştirecek kademede mı pekala?” biçimindeki sorusuna karşılık veren Ümit Önal, “Gücü her gün artan ve dünyada her geçen gün daha fazla istek gören yerli savunma endüstrimiz üzere, yakında yollara çıkacak yerli arabamız TOGG üzere yerli 5G teknolojisinin de bu topraklardan Türkiye’nin ve dünyanın hizmetine sunulabileceğini düşünüyoruz. Ayrıyeten bu bir ulusal vazife. Türkiye’nin önde gelen teknoloji geliştiricileriyle bir arada bu projeyi birlikte yapabiliriz. 5G’nin babayiğitleri neden olmasın?” dedi.

2025’te ulusal 5G teknolojisini gerçekleştirebiliriz

Ümit Önal, Türkiye’nin yerli ve ulusal 5G teknolojisine geçiş sürecine dair, “2025’te yerli ve ulusal 5G teknolojisini gerçekleştirebiliriz.” dedi.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP