DOLAR 19,2021 0.13%
EURO 20,9004 0.49%
ALTIN 1.220,910,53
BITCOIN 542711-0,34%
İstanbul
17°

PARÇALI AZ BULUTLU

16:46

İKİNDİ'YE KALAN SÜRE

Ulusal Eğitim Bakan Yardımcısı: Okullarımızı kusursuz halde açmayı hedefliyoruz

Ulusal Eğitim Bakan Yardımcısı: Okullarımızı kusursuz halde açmayı hedefliyoruz

on

ABONE OL
Ağustos 25, 2022 22:00
Ulusal Eğitim Bakan Yardımcısı: Okullarımızı kusursuz halde açmayı hedefliyoruz
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Osman Sezgin, Bilim Sanat Merkezleri (BİLSEM), hoş sanat ve spor liselerinin yöneticilerine yönelik düzenlenen Tarih, Kültür ve Medeniyet Şuuru Semineri’ne katıldı.

İstanbul Vilayet Ulusal Eğitim Müdürü Levent Yazıcı da seminerde yer aldı. Sezgin, burada yaptığı açıklamada Okullarımızın tamamını, fiziki, iktisadi, öğretmen, işçi ve okul yöneticileri bakımından harika bir halde açmayı hedefliyoruz. Bunun için bütün gücümüzle çalışıyoruz. dedi.

“Okul müdürlerimizi geleceğe âlâ hazırlamak istiyoruz”

Sezgin, bütün okul müdürlerini İstanbul’a getirdiklerini belirterek İstanbul’da tarih, kültür, medeniyet şuurunun tekrar canlanması, var olanın geliştirilmesini dilek ediyoruz. Zira değişim çok süratli. Müdürlerimizi, gelecekte âlâ vazife yapsınlar, misyonlarında mutmain olsunlar, ülkemizi, milletimizi, gençliğimizi âlâ bir yere taşısınlar diye, fikren, ruhen, kalben hazırlamaya çalışıyoruz. Bildiğiniz üzere İstanbul bir açık hava müzesi. Bilgiyle doyururken, öbür taraftan İstanbul’u tanıtıp, kültürüne vakıf olmalarını istek ediyoruz. Kısaca bütün okul müdürlerimizin değişen dünyada, geleceğe âlâ hazırlamak istiyoruz. dedi.

“Eğitimin yanlışı telafi edilmez”

Yeni eğitim, öğretim yılında okulları her açıdan eksiksiz bir halde açmayı hedeflediklerini söz eden Bakan Yardımcısı Sezgin,Okullarımızın tamamını, fiziki, iktisadi, öğretmen, işçi ve okul yöneticileri bakımından kusursuz bir formda açmaya çalışıyoruz. Bunun için bütün gücümüzle çalışıyoruz. Bu program aslında birinci değil. Evvel anadolu, fen, toplumsal bilimler liselerimizin müdürlerini çağırdık. Artık de bu okullarımızı çağırdık. Daha sonra öteki okullarımızın müdürlerini de çağıracağız. Böylelikle ne kadar kökü derinlere giden, kültüre sahip beşerler olduğumuzun farkına vararak, kültürümüzü kozmik boyutta nasıl temsil edebiliriz, kozmik boyuta nasıl taşıyabiliriz onun uğraşı içerisindeyiz. Münasebetiyle müdürlerimizi bir yandan rehabilite ederken onları ruhsal açıdan huzura kavuştururken öbür taraftan ruhsal dayanıklılıklarını arttırmaya çalışıyoruz. Zira bildiğiniz üzere çok insan yetiştirmek sıkıntı bir hadise. Kusur yapmadan yürümek zorundayız. Her şeyin kusuru telafi ediliyor lakin, eğitimin yanlışı telafi edilmez. Onun için müdürlerimiz bu manada kusursuz olmalılar.diye konuştu.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP