DOLAR 18,9872 0.03%
EURO 20,2454 0.3%
ALTIN 1.148,100,69
BITCOIN 4207038,21%
İstanbul

PARÇALI BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

Vladimir Putin, adil bir dünya sistemi uğraşında ortaklarının İslam ülkeleri olduğunu belirtti

Vladimir Putin, adil bir dünya sistemi uğraşında ortaklarının İslam ülkeleri olduğunu belirtti

on

ABONE OL
Ağustos 29, 2022 21:00
Vladimir Putin, adil bir dünya sistemi uğraşında ortaklarının İslam ülkeleri olduğunu belirtti
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nin başşehri Kazan’da düzenlenen, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Gençlik Başşehri 2022’nin memleketler arası programı Kazan Global Gençlik Tepesi, Kazan City Hall’de devam etti.

İslam İşbirliği Gençlik Forumu (ICYF) Lideri Taha Ayhan’ın moderatörlüğünü yaptığı Küresel gündemde gençlik bahisli oturuma, Tataristan Cumhurbaşkanı Rüstem Minnihanov katıldı.

Minnihanov, dorukta, Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin’in gönderdiği iletisi okudu.

“İslam dünyası devletleri klasik ortaklarımızdır”

Putin iletisinde, İslam dünyası devletleri, daha adil ve demokratik bir dünya tertibi inşa etme gayretinde, bölgesel ve global gündemdeki birçok yeni sorunu çözmede klasik ortaklarımızdır. Gençlerin böylesi yapan, çok taraflı bir etkileşime giderek daha faal olarak katılmaları değerlidir. tabirlerini kullandı.

“Atalarımızın İslam’ı benimsemesi devletin gelişmesinde rol oynadı”

Tataristan önderi Minnihanov ise yaptığı konuşmada, İslam İşbirliği Teşkilatının gençlik başşehri olarak Kazan’ın seçilmesinin Rusya ve Tataristan’ın gençlik siyaseti alanındaki muvaffakiyetlerinin ve kazanımlarının, İİT ile uzun vadeli güçlü bağlarının ispatı olduğunu vurgulayarak, İlk sefer İİT gözlemci ülkesine bu türlü statü verildiğini belirtmek değerlidir. diye konuştu.

Böyle bir olayın Tataristan’da İslam’ın kabul edilişinin 1100. yılı kutlamalarına denk geldiğine dikkati çeken Minnihanov, 922 yılında atalarımızın İslam’ı benimsemeleri, devletimizin gelişmesinde, İslam’ın ülkenin önde gelen dinlerinden biri olmasında değerli rol oynamıştır. İslam dünyası ve İslam İşbirliği Teşkilatı ile etkileşime özel değer veriyoruz. dedi.

“Bu çalışmalar birçok zorluğa ışık tutacak”

ICYF Lideri Ayhan ise yaptıkları çalışmanın gelecek 10 yıldaki görüşleri tartışmaya açacağını belirterek, Gerçekten de dünya çapında gençlerin gündeme getirdiği kritik sorular var. Bildiğiniz üzere yalnızca iktisatta değil, siyasi ve toplumsal alanlarda da fırsat ve iştirak eksikliği var. Bu çalışma kimi zorluklara ışık tutacak ve gençlerin global gündeme daha uygun dahil edilmesi ve iştiraki hakkında fikir verecektir. değerlendirmesinde bulundu.

Kazan Global Gençlik Doruğu, yarın sona erecek.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP